طراحی فضای Background بازی های سه بعدی

علی
تصاویر علی
Offline
عضو شده در: 1392/08/04

سلام دوستان عزیز

من دارم با تری دی کار می کنم و انگیزم از این کار اینه که کار طراحی فضای پس زمینه بازی رو انجام بدم.
منظورم از پس زمینه، عوارض زمین،کوه ها ، درختان ، آسمان و خورشید و.... و همچنین نور پردازی محیط هستش.

حالا یه سوال دارم.

تو بازی های سه بعدی مثلا تو بازی ها ی سه بعدی اول شخص مثل (COD یا Battlefield و...) طراحی فضای بازی در خود انجین مربوطه انجام میشه یا با استفاده از نرم افزارهای دیگه مثل Max یا Forest pro (برای ساخت جنگل) انجام میشه. اکثر انجین ها مثل یونیتی خودشون این قابلیت رو دارن و به کاربر اجازه میدن که محیط رو بسازه. حالا من در آینده میخوام این کاره بشم باید طراحی فضا رو با یونیتی یاد بگیرم یا با یه انجین دیگه؟

اگه قرار باشه طراحی فضا رو با انجین یاد بگیرم که خیلی بده چون هر شرکت با یه انجین خاصی کار می کنه و در این صورت باید به چند تا انجین مسلط بشم.

به نظرتون کار با مکس رو ادامه ندم؟

ممنون.

یاسین رفیعی (کاربر مهمان)
تصاویر یاسین رفیعی
سلام آقا من هم با شما همکارم

سلام آقا من هم با شما همکارم درباره ی سوالتون باید بگم من آموزشی از نرم افزار یونیتی رو دارم که میگه یونیتی بخشی از خط تولید بازیه و مدل های سه بعدی باید از نرم افزار هایی مثل مکس و مایا و فوتوشاپ و اینا بیاد وگرنه موتور بازیسازی یونیتی به تنهایی به نظر من هم کاری نمیتونه از پیش ببره(البته به صورت خوب و درجه یک) ولی من هم برای این کار با تری دی مکس کار می کنم و تازه دارم یاد میگیرم درمورد ادامه دادنش باید بگم که ضرر نمی کنید ولی باید از یه آدم متخصص تر از من بپرسید درباره ی سوالتون جوابشو نمی دونم و لی مکس هم تاثیر بسزایی در استاندارد بودن یه بازی داره و کاربرد بسیاری در بازیسازی و این موضوع نیز در پشت سی دی های نرم افزار هم نوشته شده که کاربرد بسیاری در بازیسازی داره. حال تصمیم با خودتونه