مجــموعه آموزش جامــع 3ds Max 2012 به همــراه Vray

 

«با تشکر از تمامی کاربرانی که با حمایتشان، امکان ادامه ی فعالیت و تولید محصولاتی بهتر و کاملتر را برای ما فراهم کردند»

عرضه این محصول متوقف شده است و آموزش جامع 3ds Max 2015 جایگزین آن شده است

و این صفحه صرفاً جهت طرح سؤالات عزیزانی که در گذشته این محصول را خریداری کرده اند، فعال است

نرم افزار 3ds Max به عنوان یکی از قویترین نرم افزارهای شبیه سازی سه بعدی، همواره علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده است، ولی بزرگترین مشکلی که دوستدارن این نرم افزار (و نرم افزارهای مشابه) پیش رو داشته اند و البته دارند، انتخاب روش درست یادگیری آن است. مطمئناً همگی به دنبال روشهایی هستیم که در زمان کوتاه، هزینه ی پایین و بازدهی قابل قبول، ما را به نتیجه ی مورد نظرمان برسانند.

اگر چه وجود کتب پرمحتوا و یا دوره های حرفه ای که آموزشگاهها برگزار می کنند، می توانند روشی قابل قبول و بعضاً با بازدهی مناسب باشند، ولی سیر تکاملی متدهای آموزشی بخصوص در زمینه ی نرم افزارهای گرافیکی، نشان می دهد که بهترین روش آموزش، مشاهده ی فیلمهای آموزشی آنهاست، چرا که برخلاف کتاب و یا کلاس، بدون اتلاف وقت و با حداکثر بازدهی ، هنرجو را وارد مباحث عملی و کاربردی نرم افزار می کند و شاید این همان چیزی باشد که همه ی ما به دنبال آن می گردیم!

 

درباره ی این مجموعه ی آموزشی:

در تولید این مجموعه، اهداف مختلفی مد نظر بوده است که به برخی از آنها اشاره می کنیم؛ امیدواریم به آنها رسیده باشیم :

          1. هر کسی و در هر جا و با هر شرایط مالی بتواند این نرم افزار را بخوبی فرابگیرد.

          2. سرفصلهای مهم و اصلی برای کسانی که قصد گذراندن دوره های آموزشی آن را دارند، روشن و شفاف بیان شود.

          3. یک مرجع کامل و آکادمیک از مباحث مطرح شده در اختیار علاقمندان و حتی اساتید قرار گیرد.

          4. روشها و تکنیک های روز، در قالب تمرینهای اجرایی و با توجه به نیاز داخلی، بیان شود.

          5. و در نهایت مقدمه ای باشد برای گسترش آموزش مجازی حرفه ای، جبران نواقص آموزشی، تولید علم (و نه صرفاً کپی برداری) ، بالا بردن سطح علمی دست اندرکاران این عرصه و ...

 

در یک تقسیم بندی کلی، می توان 3ds Max را به هفت بخش تقسیم نمود:

1. محیط و ابزارهای کلی نرم افزار

2. مدلسازی

3. بافت دهی 

4. نورپردازی

5. رندر 

6. انیمیشن 

7. جلوه های ویژه

که در این مجموعه به پنج بخش اول آن بطور کامل پرداخته و در کنار آنها، موتور رندر Vray هم تشریح شده است. بر همین اساس، علاقمندان به استفاده از 3ds Max در زمینه ی معماری با مطالعه ی دقیق دروس و البته تمرین (که جزء جدانشدنی در یادگیری نرم افزارهای گرافیکی می باشد) ، بطور کامل به اهداف خود خواهند رسید؛ و علاقمندان به انیمیشن و جلوه های ویژه نیز با گذراندن این دوره ی مجازی، بستر مناسب و ایده آلی را برای رسیدن به هدف خود فراهم خواهند آورد. بنابراین مطالعه ی این مجموعه (حداقل 9 قسمت اول آن) برای تمامی هنرجویان، توصیه می شود.

     این مجموعه شامل 168 درس است که در قالب 12 قسمت و در پنج DVD ارائه شده است. در ادامه، توضیح مختصری برای هر قسمت به همراه تعداد دروس و زمان هر یک از آنها، خواهیم داشت:

 

قسمت 1 : ( 24 درس - زمان کل  04:36:22 )

در قسمت اول، ابزارهای اولیه و اصول کلی نرم افزار، تشریح می شود. آیتم هایی که در ابتدای باز شدن 3ds Max دیده می شوند، نحوه ی تنظیم موقعیت آنها، ابزارهایی که به کرات مورد استفاده قرار می گیرند و کلیدهای میانبری که سرعت کار را افزایش می دهند، همه و همه در این قسمت بررسی می شوند.

     در پایان این بخش هنرجو باید بتواند با استفاده از موضوعات استاندارد و ترکیب صحیح آنها، برخی از وسایل و اجسام منظم و هندسی پیرامون خود را بسازد. به همین منظور، دو تمرین مرتبط، در بین دروس قرار داده شده تا این توانایی، تقویت شود.

 

قسمت 2 : ( 17 درس - زمان کل  03:45:54 )

در قسمت دوم، یکی از روشهای مدلسازی حرفه ای، یعنی استفاده از موضوعات دو بعدی، بطور کامل بررسی خواهد شد. موضوعاتی که در ابتدا خیلی ساده و ابتدایی هستند ولی با اعمال تغییراتی درآنها بوسیله ی ابزارهای متنوعی که نرم افزار در اختیار ما قرار می دهد، به موضوعاتی پیچیده بدل می شوند.

     از آنجا که عمدتاً ماهیت پروژه ها در 3ds Max، سه بعدی خواهند بود، پس از بررسی این موضوعات دوبعدی، روشهای تبدیل آنها به موضوعات سه بعدی نیز به طور کامل، تشریح خواهند شد.

 

قسمت 3 : (15 درس – زمان کل 02:56:30)

      قسمت سوم بطور کامل به مبحث Editable Poly اختصاص دارد. Editable Poly بعنوان یکی از روشهای حرفه ای مدلسازی، امروزه بیشترین کاربرد را در این زمینه دارد، چنانچه اکثر (و شاید همه ی ) کاربران حرفه ای 3ds Max، آن را جایگزین سایر روشهای مدلسازی کرده اند.

     در قسمت های پنجم و ششم، مدلسازی فضاها و موضوعاتی را خواهیم داشت که عمدتاً از Editable Poly و Splineها در ساخت آنها استفاده می شود، به همین دلیل در این قسمت، درسهای تمرینی قرار نگرفته و تمرین در این زمینه به قسمتهای بعدی موکول شده است.

 

قسمت 4 : ( 11 درس - زمان کل  02:11:40 )

3ds Max      هم مانند خیلی از نرم افزارها، شامل ابزارهای پر اهمیت و پرکاربردیست که (مثلاً در زمینه ی مدلسازی) اگر چه در قالب روشهای کلی قرار نمی گیرد ولی به سرعت می توانند ما را به نتیجه ی دلخواهمان برسانند. قسمت چهارم، شامل همین ابزارهاست که یادگیری آنها در کنار Splineها و Editable Poly، تکنیکها و ابزارهای مورد نیاز ما را برای مدلسازی تکمیل می کنند.

 

قسمت 5 : ( 7 درس - زمان کل  02:21:19 )

    این قسمت شامل مدلسازی کامل یک ویلاست که تمرین مناسبی برای مرور ابزارهای مدلسازی و فراگیری نحوه ی استفاده از آنهاست. این تمرین بگونه ای طراحی شده که تنوع زیادی در ابزارهای بکار رفته در آن دیده می شود و از طرفی یک نمونه ی واقعی از شبیه سازی فضاهای بیرونی بویژه برای علاقمندان به معماریست.

 

 

 

قسمت 6 : ( 12 درس - زمان کل  02:57:49 ) 

     قسمت ششم نیز مانند قسمت پنجم ماهیت تمرینی دارد و این بار به سراغ مدلسازی یک اتاق و وسایل موجود در آن رفته ایم. یکی از ویژگیهای مهم این تمرین، شبیه سازی یک محیط با استفاده از عکس واقعی آن است (برخلاف ویلا که بر اساس یک تصویر سه بعدی انجام می شود) و از آنجا که واقعی بودن تصویر مرجع چالشهای جدیدی را پیش روی هنرجویان قرار می دهد، اهمیت مطالعه ی دقیق این قسمت، دو چندان خواهد بود.

     در انتهای این قسمت، مباحث مربوط به مدلسازی و تمرینهای آن به پایان می رسد و انتظار می رود هنرجو با مطالعه ی این شش قسمت، توانایی مدلسازی اکثر اجسام (و شاید همه ی اجسام) مورد نظر خود را داشته باشد. یادآوری این نکته ضروریست که تسلط بر ابزارها و روشهای مدلسازی تنها با تمرین مستمر، قابل دستیابی خواهد بود.

 

 

قسمت 7 : ( 21 درس - زمان کل  04:05:15 ) 

     قسمت هفتم، شامل تشریح کامل ابزارها و روشهای ساختن متریال هاست. از آنجا که نمایش یک بافت مناسب بر روی یک موضوع می تواند برخی از نواقص مدلسازی آن را پوشش دهد، اهمیت این قسمت کمتر از مباحث مدلسازی نخواهد بود. تشریح پنجره ی Material Editor، انواع متریالها و انواع نقوش، شالوده ی اصلی این قسمت را تشکیل می دهند که در کنار آنها ذکر ابزارهای تکنیکی مانند اصلاحگرهای مربوطه، مبحث را کامل می کنند. درک دقیق روابط بین اجزای یک متریال و تعریف این روابط، مهمترین و شاید سخت ترین بخش یادگیری آن باشد که تنها با مطالعه ی دقیق دروس و توجه به روش درست اجرای آنها (مانند فصل نهم ) میسر خواهد بود.

 

قسمت 8 : ( 25 درس - زمان کل  05:13:14 ) 

     قسمت هشتم، به سه بحث نسبتاً کوتاه ولی مهم 3ds Max مربوط است. نورپردازی، که از ارکان اصلی هر محیط است (چه واقعی و چه مجازی). دوربین، که وجود آن به عنوان چشم ناظر در فضای مجازی ضروریست و پروسه ی رندر، که ماحصل تمامی کارهایی که در نرم افزار انجام شده را به تصویر می کشد.

     اهمیت این مباحث زمانی بیشتر نمایان می شود که این حقیقت را در ذهن داشته باشیم که هر پروژه ای، حتی با مدلسازی و بافت دهی بی نقص، بدون نورپردازی ایده آل، انتخاب زاویه ی درست دید و تنظیمات مناسب خروجی، نتیجه ی قابل قبولی نخواهد داشت.

 

قسمت 9 : ( 8 درس - زمان کل  01:20:05 ) 

     در این قسمت برای درک بهتر تنظیمات متریالها و نورها، و تسلط بیشتر بر آنها، فضای مدلسازی شده ی ویلا،  با استفاده از متریالهای استاندارد که در قسمت هفتم بررسی شدند و همچنین نورهای استاندارد که در قسمت هشتم تشریح شدند، بافت دهی و نورپردازی می شود.

 

قسمت 10 : ( 8 درس - زمان کل  01:52:35 ) 

     قسمت دهم مروری بر تمامی ابزارهای Vray می باشد. Vray بعنوان یک Plug-in قوی در پردازش صحنه، در سه بخش متریالها، نورها و رندر، ابزارهای منحصر به فرد خود را داردکه برای بهره برداری بهتر از این Plug-in ، درک آنها ضروریست و در این قسمت به همگی آنها پرداخته می شود. اگر چه تشریح منطق و بررسی عمیق عملکرد Vray از حوصله ی این آموزش خارج است ولی سعی شده مشکلات علاقمندان به آن را تا حدودی برطرف کرده و این توانایی در هنرجویان ایجاد گردد که بتوانند از Vray در پروژه های خود استفاده کنند.

 

قسمت 11 و 12: ( قسمت 11:  6 درس - زمان کل  01:03:08   قسمت 12:  8 درس - زمان کل   01:38:54)  

     دو قسمت آخر نه تنها تمرینهای مناسبی برای کار با Vray هستند، بلکه دو پروژه ی اصلی ما را به پایان می رسانند. پروژه ی ویلا که در قسمت پنجم آغاز شد، در قسمت یازدهم با تنظیمات متریالها، نورها و البته رندر با استفاده از ابزارهای Vray به نتیجه ی قابل قبول می رسد. و پروژه ی فضای داخلی نیز به همین ترتیب، با هدف نزدیک شدن به تصویر مرجع، بافت دهی ، نورپردازی، تنظیم دوربین و در نهایت رندر خواهد شد.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

عرضه این محصول متوقف شده است و آموزش جامع 3ds Max 2015 جایگزین آن شده است

و این صفحه صرفاً جهت طرح سؤالات عزیزانی که در گذشته این محصول را خریداری کرده اند، فعال است

سلام خدمت استادان عزیزم
یه سوال خیلی مبتدیانه دارم که برام تبدیل به یک مشکل داره
نمیدونم چرا نمیتونم برای تنظیمات پارامترهای مختلف تو برنامه اعداد داخل فیلد هارو مثلا تا دو رقم اعشار بزارم
مثلا فرض کنید طول یک باکس رو نمیتونم بزارم روی 1/75 cm یا باید رو 1/7 باشه یا 1/8 . یا میخوام روی یک آبجکت دو بعدی مادی فای Bevel رو استفاده کنم میزان height در لول 1 یا سایر لول ها رو به صورت نیم واحد نیم واحد میتونم افزایش بدم یعنی اگه بخوام میزان height رو به صورت 0/1 یا 0/2 بزارم نمیشه . حتما باید 0/5 واحد 0/5 واحد افزایش بدم . چی کار باید بکنم این مشکلم حل شه ؟
در ضمن از ورژن 2018 برنامه استفاده می کنم

 با سلام خدمت شما

اولین چیزی که باید بررسی کنید، تعداد اعشار تعریف شده در نرم افزار است. به این مسیر بروید و تعداد اعشار تعیین شده را بررسی کنید :

Customize/Preferences/General/Spinners/Precision

عدد Precision تعیین کننده تعداد اعشار است. اگر این عدد، 2 یا بیشتر است ولی همچنان با درج اعداد دورقمی اعشار مشکل دارید، احتمالا مشکل در تنظیمات ویندوز است و نه 3ds Max.

با عرض سلام مجدد
تنظیماتی که گفتید رو تا 4 رقم اعشار تغییر دادم . اما این مشکل کماکان پا برجاست
واقعا خیلی عجیبه برام چرا اینطور میشه
این عکس اسکرین شات تنظیماتم
https://yekupload.ir/8X1m/screenshot_20180217_171135.jpg
و اگه امکانش هست به این ویدئو هم نگاه بندازید از مشکلم فیلم گرفتم
https://yekupload.ir/8X1n/20180217_170720.mp4

اگه امکانش برااتون هست یه راهنمایی بکنید ممنونتون میشم

بله حق با شماست کاری که گفتید رو انجام دادم درست شد
یه دنیا ممنون از راهنماییتون
واقعا فوق العاده هستید که تا این حد به فکر کاربراتون هستین
جز تشکر کردن کار دیگه ای از دستم برنمیاد
ممنونم از لطفتون

 مشکل شما مربوط به تنظیمات ویندوز است. اگرچه ممکن است راهکارهای بهتر و منطقی تری وجود داشته باشد، ولی با تغییر Format در تنظیمات Region میتوانید مشکل را برطرف کنید

در Control Panel به قسمت Language بروید و وارد Change date,time ... بشوید. احتمالا در پنجره Region که باز می شود، فرمت Persian برای شما انتخاب است. لازم است آن را به English تغییر دهید.

سلام ،خواهش میکنم کمکم کنید من دفترچە همراە مجموعە رو گم کردم و الان خیلی خیلی لازمش دارم،خواهش میکنم لطفا برام عکس یا pdfش رو بفرستید،ممنون میشم

سلام ،خواهش میکنم کمکم کنید من دفترچە همراە مجموعە رو گم کردم و الان خیلی خیلی لازمش دارم،خواهش میکنم لطفا برام عکس یا pdfش رو بفرستید،ممنون میشم

ببخشید قیمت این مجموعه در زمان ارائه چقدر بوده؟؟؟

 با سلام ... 36000 تومان 

سپاس از پاسخگویی تون

ba salam khedmat shoma ostad gerami
man majmoe 2012 shoma ro daram va kheliiiiiiiiiiiiiiiiiii kheliiiiiiiiiiiiiiiiii razi hastam.faghat mikhastam bebinam in majmoe jadid shoma farghi ba 2012 darad ya kheir???akhe man mozoashono didam yeksane faghat tedad tamrina ziad shode.mikhastam bedunam khode mohtavaye filma ham baray mesal bevel profile ya extrude ........hamun mohtavaye 2012 hast ya inke khei dobare amozesh dade shode va taghir karde ast?mamnoooooon az zahamat shoma

 با سلام خدمت شما 

مجموعه ی جدید مسلماً تغییراتی دارد چرا که نرم افزار نسبت به نسخه ی 2012 تغییراتی داشته است ولی تا حدود 60% دروس و مباحث مشابه است و اگر با مجموعه 2012 به نتیجه ای که میخواستید رسیده اید، نیازی به تهیه مجموعه ی 2015 نیست. 

اگر تصمیم به یادگیری مباحث جانبی بیشتر و اجرای تمرینهای متنوع تر دارید و یا قصد دارید با پیشرفت نرم افزار، جلو روید، شاید مطالعه ی مجموعه ی 2015 کمک زیادی به شما کند در غیر این صورت چندان دلیلی برای تهیه و مطالعه ی آن وجود ندارد. 

موفق باشید

با عرض سلام خدمت استاد محترم،
بنده هم مثل ایشون نسخه 2012 اموزش شما رو تهیه کردم.بنظرتون برای ارتقا رندرها بهتره پکیج طراحی نماتون رو بخریم و یا امورش 2015؟
جسارتا به عنوان سوال دوم عرض میکنم باتوجه به جوابهایی که به دوستان در مورد قیاس مکس ومایا فرمودین برای طراحی های داخلی و یا نمای بازار کار کمی توضیح میفرمایید؟
متشکرم

 سلام خدمت شما

همانطور که گفته شد، 2015 تفاوتهایی دارد ولی باید ببینید که آیا با 2012 به نتایجی که میخواستید رسیده اید و یا خیر. اگر احساس می کنید تمرینات آن کم بوده، کیفیت تصویر پایین بوده، مباحثی مانند Ribbon ، Unwrap و انیمیشن را پوشش نداده و یا بطور کل آموزش بروزی نیست، حتما آموزش 2015 را تهیه کنید. 

پکیچ پروژه نمای ساختمان به هر کسی که اصول و ابزارها را فراگرفته ولی نمی تواند از آنها بخوبی استفاده کند، پیشنهاد می شود.

مایا برای انیمیشن و جلوه های ویژه توسعه داده شده ولی مکس کاربردهای عمومی تری هم دارد. به همین دلیل است که از مکس برای طراحی داخلی و نما استفاده می شود. بازار کار آن هم بسیار پررونق است ولی شاید لازم باشد برای ورود به این بازار پررونق، تلاش زیادی کنید.

ba salam adad ashar dar 3dmax anjam nmesheh misheh rahnmaim konid

 با سلام 

لازمست به تنظیم واحدها (Unit) و دقت اعداد (Precision) مراجعه کنید و در صورت لزوم آنها را تغییر دهید.اگرچه پیشفرض این تنظمیات عملکرد مناسبی دارد... همچنین گاهی اشکال در ثبت اعداد اعشاری به تنظمیات ویندوز مربوط می شود و نه نرم افزار 3ds Max

سلام آقای جهانزاده عزیز.
ممنون و سپاسگزارم از آموزش جامعتون.واقعا ممنون
من این پکیج رو نگاه کردم و کلی هم استفاده کردو و خدا رو شکر یاد گرفتم.
فقط با توجه به اینکه رشته بنده معماری هست و با نرم افزار اتوکد زیاد سرو کار داریم و همه پلان های ما با این نرم افزار ترسیم میشه میخواستم کمکم کنید که چگونه میتونم فایل کد رو بیارم تومکس به نحوی که خراب نشه.اخه من هرکاری میکنم نمتونم فایل کد رو اکسترود کنم.خطوط همه با هم انتخاب میشن.چطور میتونم به خطوط کد تو مکس ارتفاع بدیم.واگر شما تکنیکی مدنظرتون هست کمکمون کنید.ممنونم از شما

 با سلام و تشکر از لطف شما

هر بخشی از خطوط فایل CAD که قرار است یک دیواره را تشکیل دهد باید از سایر قسمتها جدا شود. از طرفی باید دقت داشته باشید که این خط باید کاملاً بسته باشد. با رعایت این دو شرط، مشکلی برای Extrude خط و ساختن دیوار از آن نخواهید داشت.

با سلام
بنده آموزش تری دی مکس 2012 رو میخواستم
امکان فعالسازی وجود ندارد ؟

 با سلام 

متأسفانه خیر. تولید و انتشار این محصول بطور کامل متوقف شده است ...

سلام و خسته نباشید. می خواستم بدونم که برای وی_ری هم محصول جدا گانه ای رو منتشر کردید؟

 با سلام و تشکر از شما

آموزش جامع Vray مدتهاست که منتشر شده است. ولی اگر منظور شما بروز شده ی این آموزش است، خیر فعلا برنامه ای در این مورد نداریم.

 

سلام من چند روزیه نرم افزار 3dmax 2012 خریدم . وقتی میخواهم نصب کنم طبق دفترچه راهنما و اصلاحیه برای 64 بیتی x86 رو ریختم بعدش نرم افزار رو باز کردم و طبق دستور اون کد رو وارد کردم تو پنجره ای که از اتوران باز کرده بودم بعدش به من کد اکتیو داد بعد اونو وارد 16 تا جای کد کردم ولی وقتی روی ادامه کلیک می کنم تا فعال سازی انجام بشه یه ارور میده میگه دوباره سعی کنید انگار کده اشتباهه نمیدونم! باید چیکار کنم؟

 با سلام 

باید مراحل نصب رو بطور دقیق اجرا کنید... به احتمال زیاد این ارور مربوط به اجرای Patch در پنجره X_Force است. در صورت لزوم با دفتر گروه تماس بگیرید تا تلفنی راهنمایی دقیق تر صورت گیرد.

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای جهانزاده
من به تازگی با سایت شما اشنا شدم ولی خیلی وقته از سی دی های مکس 2012 استفاده میکنم و در این باره خیلی روش تدریس شما را پسندیدم و بسیار ممنونم
سوالم این هست ایا ممکنه لطف بفرمایید و آموزش نرم افزار های دیگر معماری (فرضا مایا و رویت و...) را مانند تریدی مکس را به صورت عالی و با کیفیت بالا اموزش ببینم
بسیار سپاسگزارم

 با سلام و تشکر از لطفی که به ما دارید ...

اگر در دیگر نرم افزارها نیز به تسلط لازم برای ارائه ی یک مجموعه ی آموزشی کامل رسیده باشیم یا در آینده برسیم حتماً 

سلام مهندس خسته نباشید بابت آموزش های خوبتون...ببخشید این محصول چرا متوقف شده خریدش؟؟ من میخواستم این محصول رو خریداری کنم چون خیلی جامع هست.آیا دوباره فعال میشه لینک خرید؟

 با سلام خدمت شما

همانطور که در توضیحات هم آمده، نسخه ی 2015 آموزش 3ds Max جایگزین این محصول شده است که بخش اول آن ارائه شده و بخش دوم نیز به زودی منتشر خواهد شد. با توجه به اینکه نسخه ی 2015 این آموزش (درمجموع 2 بخش) بسیار کاملتر از این مجموعه است، پیشنهاد می شود که از آن استفاده کنید...

متأسفانه این محصول تولید مجدد نخواهد شد و این صفحه تنها به دلیل طرح سؤالات کاربرانی که در گذشته آن را تهیه کرده اند، همچنان باز است. 

من همچنان منتظرم تا ویرایش جدید برسه (:

کاش برای ما هم که پکیج 2012 رو خریداری کردیم همونطور که گفتین با قیمت معقول و جدا کردن آموزش تمرین ها یی که در پکیج 2015 فراهم میکنید ما رو از آموزش های عالیتون بهره مند کنید.

ممنون.

سلام...من این نرم افزار مکس و ویری رو از سایت شما گرفتم...
تو راهنمای نصب تری دی مکس نوشتین اصلاحیه ی مهم:
در autroun تهیه شده برای نصب 3dsmax 2012 دکمه های 64 بیتی و 32 بیتی به صورت جا به جا درج شده اند.لطفا برای نصب 3dsmax2012 نسخه ی 64 بیتی از دکمه ی autodesk 3dsmax 2012 x86 استفاده کنید و بالعکس.
ولی در ادامه نصب نسخه ی 64 بیتی رو که مراحلش رو توضیح دادین گفتین روی autodesk 3dsmax 2012 x64 کلیک کنید....

الان گیج شدم...من سیستمم 64 بیتیه چیکار کنم تو autroun روی x64کلیک کنم یا x86??

 با سلام 

اگر سیستم شما 64 بیتی هست باید بر روی دکمه ی نصب x86 کلیک کنید.

سلام بر ادمین عزیز
این سایت رو یکی از بچه های مصطفی تری دی بهم معرفی کرد و گفت بیا از آموزش های فارسی این سایت استفاده کن که واقعا بی نظیره، منم از مکس چیزی نمیدونم و اومدم اینجا که آموزشهای شما رو خریداری کنم اما متاسفانه یا خوشبختانه در حال آماده کردن پکیج جدیدتون هستید.
3 تا سوال داشتم
اول اینکه این آموزشهای جدیدی که دارین میسازین رو مکس 2015 هست؟
دوم اینکه من تا چند روز آینده صبر کنم پکیج جدیدتون آماده میشه؟ چون دوستان گفتند از جای دیگه آموزش خریداری نکن و منتظر اومدن این پکیج آموزشی باش، میخوام بدونم تا کی باید منتظر بمونم؟
و سوم اینکه من تخصصم برنامه نویسی و بازی سازی با انجین یونیتی هست میخواستم بدونم این آموزش ها میتونه تخصص من را تا جایی تو مکس بالا ببره که بتونم مدلهای بازیمو خودم به سلیقه خودم و با کمترین خطوط مش طراحی کنم، چون مدلهای آماده توی نت همگی از یه نقص بزرگ برخوردارند اونم اینه که همگی از خطوط مش بی شماری تشکیل شدند که بدرد بازی سازی نمیخورن.

 با سلام خدمت شما

و تشکر از شما و همه ی دوستانی که اینچنین لطف دارند

بله آموزش جدید ، "آموزش جامع مکس 2015" است.

بخش اول این مجموعه حداکثر طی یک ماه آینده منتشر خواهد شد.  

نرم افزار مکس هم مثل هر نرم افزار گرافیکی علاوه بر آموزش اصول، مبانی و تکنیکها، نیازمند تمرین های مستمر است. اگر بعد از مطالعه ی دقیق و منظم مباحث این مجموعه به تمرین بپردازید، به هر هدفی که مدنظر دارید خواهید رسید.

تشکر پس منتظر میمونم
یاعلی

ممنون میشم در صورت انتشار نسخه جدید آموزش، قسمت های به روز شده آموزش جدید رو به صورت جدا برای دانلود افرادی که مجموعه قدیمی رو قبلا تهیه کردند قرار بدید تا نیازی به تهیه مجدد مجموعه نداشته باشند.
البته اگر مجموعه جدید به مجموعه قدیمی مرتبط باشد...

 با سلام 

همانطور که در پاسخ قبلی هم اشاره شد، تا حد نسبتاً زیادی نسخه ی جدید با مجموعه ی 2012 مشابه است و عمده ی تفاوت در طراحی تمرینها، تغییرات نرم افزار و کمی هم روش آموزش است که متأسفانه قابل تفکیک از کل مجموعه نیستند. با این حال سعی می کنیم راهکاری ارائه کنیم تا دوستانی که پکیج 2012 را تهیه و مطالعه کرده اند با صرف هزینه ی معقول، دروس یا فصول جدید را در اختیار داشته باشند. البته دراین مورد نمی توان قول 100% داد.

با سلام خدمت شما . ضمن عرض تبریک سال نو . استاد جهان زاده محصول جدید که گفتید چه زمانی آماده میشه که در درسترس قرار بگیره و شامل چه مواردی هست. ضمنا از زحمات شما در امر آموزش و خدمت رسانی به علاقه مندان این زمینه کمال تشکر رو دارم . انشالله همواره با توفیقات روز افزون قدم بردارید

 با سلام و تبریک نوروز خدمت شما

هنوز زمان دقیقی برای انتشار آن مشخص نکرده ایم ولی حتماً حداقل یک هفته قبل از انتشار، در سایت اطلاع رسانی خواهد شد. 

نسخه ی جدید در دو بخش تهیه شده است که البته "بخش دوم" با کمی فاصله زمانی منتشر می شود و در مجموع می توان گفت که تا حدود 60-65% از محتوای آموزش آن با "مجموعه آموزش مکس 2012" مشابه است. به محض معرفی، سرفصلها و دروس را هم برای علاقمندان قرار خواهیم داد.

سلام خوبین؟ خسته نباشین.من میخواستم سری جدید مکس رو بخرم. الان آماده هست واسه سفارش؟ چطور باید سفارشش بدم؟
در مورد خرید ویری هم میخواستم راهنماییم کنین. من ویری جامع رو هم میخوام بخرم آیا ویری جامع به همراه (مکس جدید) هست یا باید جداگانه خرید کنم؟

 با سلام و تشکر از شما

آموزش مکس (سری جدید) طی چند هفته آینده منتشر خواهد شد( زمان دقیق آن مشخص نیست) و قطعاً چند روز قبل از انتشار در سایت اطلاع رسانی خواهد شد. 

ولی در سری جدید به Vray پرداخته نمی شود و تنها خود نرم افزار 3ds Max موضوع آموزش است. بنابراین اگر قصد یادگیری Vray را دارید می توانید از لیست محصولات، "آموزش جامع Vray" را خریداری نمائید.

سلام
مهندس جان از بابت این همه تلاش در این عرصه سپاسگذارم.
اگه امکان داره همچون دیگر پروژه‌های آموزشی Max & VRay یه پروژه حرفه‌ای با یه طرح معماری که دارای ترفند‌های زیادی در اون باشه نیز آموزش بدین ممنون میشم.
باتشکر

سلام جناب جهانزاده ممنون از آموزشتون خیلی علی آموزش دادید.من تازه به بخش متریالها رسیدم.

سلام جناب مهندس خواستم از اموزش بسیار خوبتون تشکر کم انشالاه که خدا خیرتون بده.میخواستم بدونم ایا اموزش حرفه ای تر تریدیمکس رو عرضه کردید یانه

 با سلام و تشکر از شما جناب چگنی

آموزشهای حرفه ای تر نرم افزار در قالب اجرای پروژه های مختلف خواهد بود. نمونه ای از آن را تحت عنوان "اجرای پروژه بیل مکانیکی" عرضه کرده ایم و سعی خواهیم کرد پروژه های دیگری برای سایر علاقمندان نیز تهیه کنیم.

 

من کارمو تو اسکچ آپ مدل کردم و خروجی 3ds گرفتم وقتی تو مکس ایمپورتش کردم کل حجم رو یکپارچه آورده و نمیشه تک تک بهش متریال داد.اکسپلود هم نمیشه.راه درست ایمپورت کردنش چیه ؟

 با سلام 

لطفاً سؤالات مربوط به دیگر نرم افزارها را در "تالار گفتگو" مطرح کنید

با سلام و خسته نباشیدمن مکس2014 نصب کرئم وهیچ مشکلی نداشت و زمانی که وری را نصب کردم اول آن یک صفحه سیاه که پسوندexeدارد باز شد اما وری اجرا شد و حالا که وارد مکس می شوم قسمت متریالها تمام دایره با پس زمینه کلا سیاه می شود و هنگام رندر اررو میده در ضمن کرکم کردم و حتی کارت گرافیکم دوباره نصب کردم لطفا کمک کنید چرا این جوری می شود و فقط زمانی این حالت پیش میاد که وری را لود میکنم چندین با نرم افزارو حذف کردم و ونصب کردم و هنگام باز شدنم این اررو را نیز میدهد3ds Max failed to load packageContents.xml from "C:\ProgramData\Autodesk\ApplicationPlugins\Autodesk FeaturedApps.bundle\PackageContents.xml". Please check its existence and format.

سلام
پس از نصب max اول اتصالت رو از اینترنت قطع کن و نرم افزار رو کرک کن (برنامه ای که با اون مکس رو کرک میکنی حتمی باید برای max2014 باشه) حتمی v-ray مخصوص 3dsmax 2014 رو دانلود کن و نصب کن و بعد کرکش کن ، حالا اگر نصب کردی ولی v-ray نمیگیره از کنترل پنل پاک کن دقت کن یه سری از فایل هارو باید دستی پاک کنی سپس از ابتدا نصبش کن

سلام بچها وضع مالی من دانشجویی اگه واقا اموزشش خوبه بخرم خواهشا جواب بدید

سلام

من archmodel vol های مختلف رو دانلود کردم.تو هر پوشه یه سری فایل های دیگه هم هست...اینا دقیقا چی هستن؟فایل max رو که باز میکنم به این شکله و متریال رو نمیخونه.چیکار کنم متریال هاش رو بخونه.؟

http://8pic.ir/images/enrmi1omzf9smfrhdrih.jpg

http://8pic.ir/images/r7habk9tjimits9hr7xw.jpg مثلا این آبجکت متریال نداره یه حالت بی نظمی و ناصاف داره.

http://8pic.ir/images/eis0rswjiad2zu5y8olp.jpg این هم عکسش توی pdf

http://8pic.ir/images/ry16tdhn08ljx11vcfb7.jpg ولی این متریال داره و اون درخشندگی که تو pdfهست رو نداره.

http://8pic.ir/images/ikracjek42dlrrgqjj9q.jpg این هم عکسش تو pdf

واینکه اینا رو بخوام ببرم تو یه مکس دیگه و ازش استفاده کنم بازهم متریال هاش نمیخونه.راهنمایی لطفا
ممنون

 با سلام 

دیگر فایلها یا مربوط به فرمت های دیگر است و یا با موتورهای رندر مختلفی تنظیم شده اند.

گاهی متریالهای اعمال شده بر روی موضوعات دارای مپ هستند که ممکن است لازم شود که مسیر این مپ ها را مجدداً معرفی کنید (آموزش متریالهای استاندارد)

آن چیزی که در PDF قرار داده شده مسلما با تنظمیات نورپردازی و رندر انجام شده است و اگر شما هم این تنظمیات را انجام دهید همان نتیجه را خواهید گرفت.

سلام. اول یک تشکر می کنم از آموزش فوق العاده تون. در ضمن یه مشکلی دارم. من max 2015 رو نصب کردم و هر وقت که نرم افزار رو باز می کنم، vray خود به خود پاک میشه و این اررور رو میده
DLL 2015 \plugins\vray plugins\vray fur 2015.dlo>failed to initialize error code 126 the specified module could not be found

مشکل از کجاست؟ میشه راهنمایی کنین

جناب مهندس لطفا جواب دقیقتر...من تازه کارم حق با شماست باید بیشتر تمرین کنم اما این جواب سوال تصویر 1 و 2 رو متوجه نشدم.من میخوام شروع کنم به مدلسازی کردن ولی اینا رو نمیدونم.

خواهشا.

سلام
دیوار منحنی رو چطور در مکس بکشم.؟فقط با لاین میشه؟
من آموزشتون رو دیدم ولی چند چیز رو متوجه نشدم...
ممنون میشم راهنمایی دقیق بفرمایید.
1.یکیش اینه(دیوار منحنی رو چطور بکشم که بتونم متریال متنوع بدم به کارم؟)شما تو آموزش گفتین دیوار رو بهتره با باکس بکشید تا بتونید متریال متنوع بهش بدین با لاین نمیشه)
http://s5.picofile.com/file/8163879542/Picture25.png
2.دومیشم اینه که مثلا همین عکسی که از آموزشتون گرفتم البته این برمیگرده به سایه اما مثلا اگه من بخوام به جای پنجره های مستطیلی شکل که تو آموزشتون (ویلا)توضیح دادین همچین پنجره هایی مدل کنم رو چطور انجام بدم؟
http://s4.picofile.com/file/8163880034/Picture1.jpg
یا اگه بخوام همچین منفظه هایی بدون هندسه روی دیوار داشتم چطور؟مثلا تو آموزشتون منفظه های به شکل مستطیل یا مربع رو دیوار رو یاد گرفتم ولی به این شکل رو نمیدونم چیکار کنم؟
http://s4.picofile.com/file/8163880450/223463480704053500471520121316500...

 با سلام 

مدلسازی سه بعدی ترکیبی از تسلط بر ابزار و هنر و خلاقیت کاربر است. مواردی که اشاره کرده اید اگرچه بطور مستقیم در آموزش ذکر نشده ولی با کمی دقت و خلاقیت می توانید راههایی برای ساخت آنها پیدا کنید... بعنوان مثال پنجره ها در تصویر دوم می توانند از یک Tube ساده ساخته شوند و یا تصویر سوم را می توان با ایجاد Slice بر روی سطح یک Box مدلسازی کرد...

 

با سلام
سوالی داشتم. در برنامه تریی دی مکس امکان محاسبه حجم اجسام وجود دارد؟

 با سلام 

در نرم افزار ابزارهایی برای مشخص کردن حجم، سطح و ابعاد وجود دارد ولی نباید انتظار داشته باشید که عملکرد آنها مشابه نرم افزارهایی مانند Autocad  و یا CATIA باشد...

 

با سلام دوباره.
اکر امکان دارد مسیر و دستور مشخص کردن حجم را ذکر کنید. با تشکر

 از ستون سمت راست نرم افزار (Commond Panel) وارد Utilities شوید و از آنجا ابزار Measure را فعال کنید تا اطلاعات موضوع انتخاب شده را نمایش دهد

ممنون از پاسختون.
الان دقیقا چیکار کنم.مکس رو حذف کنم ومجددا نصب کنم؟یا فقط الان مرحله ی کپی رو پیش برم؟

 خیر نیازی نیست، فقط فایلهای مورد نظر را کپی کنید

سلام آقای جهان زاده ....وقتی وارد وی ری میشم ارور میده بعد از رندر گرفتن...و اینکه در بخش متریالاش هیج متریالی نمیبینم.

البته من اولین باره که خواستم از وی ری استفاده کنم ...یعنی دارم از روی دی وی دی آموزشی شما پیش میرم ....که طبق دفهرچه راهنما مکس و وی ری رو نصب کردم و هیچ مشکلی نداشت.اما الان بخش وی ری رو خواستم آموزشش رو ببینم و تمرین کنم دیدم مشکل داره.راهنمایی لطفا.
http://8pic.ir/images/k003tstihph9k2g7rpkc.jpg

http://8pic.ir/images/xepxg76pj0hxzjm3kp4m.jpg

http://8pic.ir/images/6qezz4dohhnbmzkjg1uq.jpg اینجا هم که اصلا شبیه به آموزشی که من دیدم نیست.ارور رو نشون میده.

http://8pic.ir/images/d2j9oxm3cqp2ayw2vw9k.jpg اینجا هم خالیه.

http://8pic.ir/images/1en69xt70peloyn8vxp8.jpg

http://8pic.ir/images/zyduzap7w5r68ri20xkb.jpg متریال خالیه.

http://8pic.ir/images/5a2v5rtjsb7e3c2yyops.jpg وقتی هم مثلا از vray sun استفاده میکنم همچین اروری میده
لپ تاپم سونی هستش..رم 4 gb.
و 32 bit
مکس رو هم تو درایو cنصب کردم.

 با سلام 

Vray در سیستم شما نصب شده است ولی کرک نشده است. دقت کنید که در انتهای راهنمای نصب به این موضوع اشاره شده که باید فایلهای کرک Vray را در مسیر نصب 3ds Max کپی کنید در غیر این صورت مشابه حالتی که برای شما پیش آمده، تمامی ابزارهای Vray غیر فعال خواهند بود.

 

آقای جهان زاده فقط خواستم تشکر کنم از آموزش جامع و کاملتون چه تری دی مکس و چه وی ری هر دو آموزش کامل و عالیست.خدا حفظتون کنه و امیدوارم هر چه از خدا میخواهید بهش برسید

 با سلام و تشکر از لطف شما ... ما هم برای شما آرزوی موفقیت و سلامت داریم

سلام
من بعد از مدت ها مکس رو باز کردم، می بینم که به محض اینکه روی صفحه کلیک می کنم و می کشم، یه دوربین برام می سازه. چرا؟ باید چی کار کنم؟

 با سلام - حتماً موضوع دوربین را انتخاب کرده اید... در غیر این صورت باید به سالم بودن نرم افزار شک کنید!

edge ها رو درست انتخاب میکنم.(دقیقا دو ضلع بالا رو انتخاب میکنم)چند بار تکرار کردم .مکس رو باز و بسته کردم اما درست نمیشه.واقعا کلافه شدم.چیکار کنم؟دیگه نمیتونم مدل رو بسازم.:(
باز هم امتحان کردم.
http://8pic.ir/images/h2sc733p0558dgvf1xd9.jpg
http://8pic.ir/images/ct3rypup18ekx68zznvl.jpg(عکس از فیلم شما)

 انتخاب دو edge بالا کافی نیست و باید کل Edgeها رو بصورت ring انتخاب کنید

سلام
من تو مدل كردن حجمم مشكل دارم چندتا روش هم امتحان كردم اما حالت قوس رو بهم نميده يا اگه بده از فرم مكعب اوليه خارج ميشه اين قوسا
اسكيسشو ميذارم تا راهنماييم كنيد چطوري مدل كنم؟
http://8pic.ir/images/fc5o2e7x15t6dc80yc57.jpg

 با سلام 

شاید استفاده از اصلاحگر Twist پیشنهاد خوبی باشه... ابتدا از یک box استفاده کنید، بخش خالی اون رو با ابزارهای editable poly ایجاد کنید و بعد از اعمال سگمنتهای بیشتر، با اصلاحگر twist، ساختار پیچشی به حجم بدهید.

 

سلام ..ببخشید یه سوالی داشتم .من آموزش های 3dmax شما رو خریداری کردم و خیلی خیلی روان و سلیس توضیح دادین.عالیه .خدا خیرتون بده.

اما سوالم
میخوام ویلا رو مدلسازی کنم اما اول کار به یه مشکل مواجه شدم.
اینکه وقتی روی دیوار connect رو اعمال میکنم مثل دیواری که شما connect کردین نشده...
این هم تصاویرش...عکس از کار من رو ببینید از نظر ارتفاعی connect روش تاثیری نذاشته .نمیتونم انتخابش کنم .درصورتی که طبق دستور شما انجام میدم.
http://8pic.ir/images/j9jb2m14ugbrb4i2jy0f.jpg (عکس ازکار شما)

http://8pic.ir/images/2rhvzazawn50812bpcp3.jpg
(عکس از کار من)

 با سلام و تشکر از نظر مثبت شما

به نظر می رسد قبل از استفاده از Connect ،انتخاب مناسبی برای Edgeها انجام نداده اید. مسلماً اگر Edgeها بدرستی انتخاب نشوند، Connect بین آنها بدرستی اجرا نمی شود

 

سلام
این دو تصویر رو ببینید.
مکس من خط های مثلثی شکل رو نداره وقتی turn رو فعال میکنم.چرا؟
http://8pic.ir/images/ye8y9cpjjhuj60ngktxz.jpg
http://8pic.ir/images/zy187gkxcxukc2kjzssn.jpg

با سلام و خسته نباشید وتشکر بابت اموزش های عالی تون
الان تونستم پروژه پایان نامم انجام بدم خیلی ممنون
میخواستم در مورد موضوع پلاگین های مکس ساخت درختان در محوطه سوال کنم فایلمو خیلی سنگین کرده راه حلی دارید

 با سلام و تشکر از شما

بهترین پیشنهاد، استفاده از پلاگین هایی مانند Forest Pro و یا Multi Scatter است. آموزش کامل Forest Pro در زیرمجموعه آموزشهای ویژه همین سایت ارائه شده است. 

سلام استاد
واقعا مرس از اموزش خوبتون
فوق العادس

باسلام و خداقوت

این تصاویر رو مشاهده کنید..اگه امکانش هست به سوالاتم پاسخ دهید.
ممنون
http://upload7.ir/imgs/2014-12/19168852294892491596.jpg
http://upload7.ir/imgs/2014-12/14451919578439594694.jpg
http://upload7.ir/imgs/2014-12/26432221612903029074.jpg
http://upload7.ir/imgs/2014-12/46853251781260866273.jpg

دکمه x بزنید دوباره درست م
یشه

 با سلام 

نسخه ی نرم افزار شما 2012 است. در این نسخه اگر خواسته یا ناخواسته کلید X را بزنید، محورهای شما قفل می شود و ظاهر محورها بدین شکل (مشابه تصویر) خواهد شد. مجدداً از کلید X کیبورد استفاده کنید تا بصورت اولیه بازگردد.

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد بزرگوار
بنده پکیج تری دی مکس رو از شما خریداری کردم .. فوق العاده بود.
اگه امکان داره بفرمایین چطوری میتونم فیلمای انیمیشن برای معماری بسازم.یعنی از داخل و نمای ساختمون فیلم بگیرم و کلیپ بسازم.آیا آموزش خاصی داره؟ خواهشن راهنمایی کنید.
بی صبرانه منتظر جوابتون هستم.

با سلام و تشکر از نظر لطف شما

ساخت فیلم انیمیشن در پروژه های معماری بطور معمول به حرکت دوربین (و نه دیگر موضوعات) محدود می شود. از این رو پیچیدگی های انیمیشن های کاراکتر را ندارد. با این وجود حجم نسبتاً زیادی برای آموزش آن لازمست که متأسفانه تا کنون فرصتی برای تهیه ی چنین آموزشی به ما دست نداده است... حتماً در فرصت مقتضی به آن خواهیم پرداخت.

 

با عرض سلام دوباره و عذر خواهی بابت مزاحمت دوباره
چندی پیش متنی رو برا شما فرستادم به این ترتیب:
(با عرض سلام و خسته نباشید به شما استاد عزیز
من چند وقت پیش هم متنی رو برای شما فرستادم با این مضمون که خواستم منو راهنمایی کنید در رابطه با طریقه ساخت فیلمهای آموزشیتون (به دلیل کیفیت بالا و صدای خوب و بدون نویز) اگر به یاد داشته باشید عرض کردم که مدت زیادی هست که با نرم افزار اتوکد کار میکنم و در آموزشگا ههای معتبر سطح استان البرز مشغول به تدریس هستم،و به دلیل کمبود و یا نبود منبع مولتی مدیا ی خوب برای این نرم افزار تصمیم به ساخت یک فیلم آموزشی گرفتم ولی متاسفانه نمیتونم اون خروجی با کیفیت رو داشته باشم از camtasia یا نرم افزار های مشابه، از راهنماییهاتون در پاسخ قبلیتون هم استفاده کردم ولی متاسفانه بازم نشد، به همین دلیل دوباره مزاحم شما شدم تا خواهش کنم که کمی بیشتر در رابطه با نرم افزار و سخت افزار (میکروفون و کارت صداو...) و هم ویژگیهای محیطی که فیلمها در اون محیط ضبط میشه منو راهنمایی کنید،
در آخر ضمن تشکر عذر خواهی هم میکنم به خاطر زیاد بودن متن و مزاحمت و امیدوارم در صورت اراده منو راهنمایی کنید و با این ایمیل با من در ارتباط باشید: mehran4moradi4@yahoo.com)
خواستم بپرسم که این متن رو خوندید؟چون منتظر جواب بودم از شما

 با سلام خدمت شما جناب مرادی عزیز

متأسفانه در قالب متن و از راه دور، راهنمایی بیشتری نمی توان کرد... ما هم از امکانات معمول برای ضبط آموزشها استفاده می کنیم و تنها سعی کرده ایم با آزمون و خطا ضمن حفظ کیفیت، حجم فایلها را هم کم نگه داریم. اگر کارت صدای سیستم شما دارای نرم افزار مستقلی است کمی بر روی آن کار کنید و شاید استفاده از میکروفون هدست تک گوشی نتیجه کار را ارتقا دهد...

سلام خدمت ادمین محترم

اگر میشه راهنمایی کنید مشگل نصب رو چطور بر طرف کنم. 2 تا عکس پیوست کردم از این مرحله به بعد حرکت نمیکنه و finish میده. ممنون میشم کمک کنید

http://upload7.ir/imgs/2014-11/17313010988829233654.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-11/61614780825150981587.jpg

 با سلام 

با قطعیت نمی توان دلیل عدم موفقیت در نصب را تشخیص داد ولی اگر پیش از این نرم افزار را نصب کرده اید ممکن است به آن مربوط شود. ترجیحاً نسخه های بعدی آن را امتحان کنید (2013 یا 2014) 

با عرض سلام و خسته نباشید به شما استاد عزیز
من چند وقت پیش هم متنی رو برای شما فرستادم با این مضمون که خواستم منو راهنمایی کنید در رابطه با طریقه ساخت فیلمهای آموزشیتون (به دلیل کیفیت بالا و صدای خوب و بدون نویز) اگر به یاد داشته باشید عرض کردم که مدت زیادی هست که با نرم افزار اتوکد کار میکنم و در آموزشگا ههای معتبر سطح استان البرز مشغول به تدریس هستم،و به دلیل کمبود و یا نبود منبع مولتی مدیا ی خوب برای این نرم افزار تصمیم به ساخت یک فیلم آموزشی گرفتم ولی متاسفانه نمیتونم اون خروجی با کیفیت رو داشته باشم از camtasia یا نرم افزار های مشابه، از راهنماییهاتون در پاسخ قبلیتون هم استفاده کردم ولی متاسفانه بازم نشد، به همین دلیل دوباره مزاحم شما شدم تا خواهش کنم که کمی بیشتر در رابطه با نرم افزار و سخت افزار (میکروفون و کارت صداو...) و هم ویژگیهای محیطی که فیلمها در اون محیط ضبط میشه منو راهنمایی کنید،
در آخر ضمن تشکر عذر خواهی هم میکنم به خاطر زیاد بودن متن و مزاحمت و امیدوارم در صورت اراده منو راهنمایی کنید و با این ایمیل با من در ارتباط باشید: mehran4moradi4@yahoo.com
متشکرم

سلام
اقا تورو خدا بگین این مشکل اعداد اعشاری تو مکس 2012 تو ویندوز 8 رو چجوری میشه حل کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
:(((((

 با سلام 

مشکلات مربوط به درج اعداد اعشاری، الزاماً مربوط به نرم افزار نیست و در بیشتر مواقع به تنظیمات کیبورد در کنترل پنل ویندوز مربوط می شود.

سلام
من فقط dvd5 رو میخوام چه جوری تهیه کنم؟

 با سلام خدمت شما

متأسفانه امکان تفکیک محتوا وجود ندارد... اگر تمایل به یادگیری مبحث Vray دارید، پکیج آموزش جامع Vray را به شما پیشنهاد می کنیم.

سلام با عرض خسته نباشید خدمت شما استاد محترم.من مجموعه های شما را خریداری کردم وخسته نباشید وخدا قوت میگم خدمتتون.یک درخواست داشتم فکر میکنم پیشنهاد خیلی از دانشجوها وکسانی که در زمینه معماری فعالیت دارند باشه.اگر ممکن است مجموعه مدلسازی تهیه کنید در زمینه معماری که شامل مدلینگ احجام ارگانیک، کلاسیک و پارامتریک و مدلینگ پوسته‌های مختلف در معماری شامل: اسپیس فریم، ورونویی، فریم لس و غیره بشه.من فکر میکنم با توجه به ضعف کاربرا واینکه قشر زیاد کاربر معماری بهترین نتیجه را بدهد.در ضمن باید عرض کنم که یکی از سایت ها به نام azimoot.ir اقدام به انجام چنین پکیجی کرده که از نظر ایده خیلی عالی هست اما از نظر خدمات وقیمت و...قابل ضمانت نیست.اگر ممکن هست ببینید دمو اموزش ها رو.درقسمت دانلودها در قسمت مجموعه های اموزشی در مدلینگ پیشرفته وحرفه ای در مکس دموی فیلم های 3 و2 را حتما ببینید.با ارزوی موفقیت روز افزون جنابعالی.با تشکر

 با سلام و تشکر از محبت شما

باعث خوشحالی است که آموزشهایی در این زمینه و دیگر موضوعات تولید و منتشر شده است. مطمئناً این آموزشها صرف نظر از محتوایی که دارند ارزشمند هستند و نمی توان در مورد کم یا زیاد بودن قیمت آن نظر قطعی داد. 

در کل: نظر روانشناسی آموزشی در مورد آموزشهایی که در آن از منابع کاملی استفاده نمی شود، منفی است (بحث در این مورد کمی پیچیده و خارج از حوصله ی این بخش است) 

از طرفی باید در نظر داشت که (تنها) یکی از کاربردهای 3ds Max در حیطه ی معماریست و ما سعی میکنیم در تولید آموزش همه جانبه اهداف و سلیقه های علاقمندان را در نظر بگیریم. ابزارها و تکنیک ها را با حداکثر جزئیات و مثالهای مختلف تشریح می کنیم و پس از آن هنرجو صرفا با دیدن اجرای یک پروژه (حتی به زبان غیرفارسی) در حیطه ی فعالیت خود، خواهد توانست به اهداف خود بطور 100% برسد. 

با سلام وخسته نباشید خدمت شما بابت زحمات تهیه فیلمهای رایگان داخل سایت
بعد از دیدن آموزش unwrap uvw که بسیار خوب بود مرحله بعدی کار چیه ؟تکسچر دادن در مکس و یا فوتوشاپ ویا هر دو و یا ...؟ ممنون میشم جواب بدین

 با سلام و تشکر از شما

بعد از خروجی گرفتن از نتیجه ی Unwrap ، تصویر را در فتوشاپ باز می کنید و بافت مورد نظر را بر اساس آن می سازید. در این صورت بافت ساخته شده کاملاً با مدل منطبق خواهد بود. 

ممنون بابت پاسخگو ییتون.این طور که متوجه شدم هر کدوم از قسمتهای بدست آمده در فرایند Unwrap ،در فوتوشاپ و با ابزار های فوتوشاپ(مثل براش ها) تکسچر داده میشن(حالا یا یه رنگ ساده و یا بافتهایی مثل چوب و یا ...) و با فرمت عکس ذخیره میشه و بعد در دیفیوز متریال مورد نظر قرار میگیره ... اگر اینطوره آیا به کانال بندی احتیاج نداره مدلمون؟و تکسچر ساخته شده در فوتوشاپ با این روش با uvw map قابل تغییر هست؟معذرت میخام سوالم طولانی شد...

 بله همینطوره ...

بعد از اعمال Unwrap نیازی به کانال بندی و یا uvw Map نداریم و در واقع باید گفت که Unwrap کاملاً جایگزین آنها خواهد شد. در نهایت ممکن است نیاز داشته باشید که ساختار Unwrap و یا تصویر را در فتوشاپ اصلاح کنید.

خیلی خیلی ممنونم از پاسخگوییتون ، در پناه حق باشید

دوتا از پوشه ها خالیه!
این Light UI رو نداره!
ببخشید سوالام زیاد شد.
http://8pic.ir/images/zgfrz1xnxpipzskcbr3n.jpg

فایلهای پیش فرض UI الزاماً در مسیری که نشان می دهد قرار ندارند و با توجه به نسخه ی نرم افزار ممکن است در مسیر دیگری ذخیره باشند.

Light UI را load کنم؟
میشه بفرمایید چطور؟

 البته 

منوی Customize --- گزینه ی Load Custom UI Scheme

سلام آقای جهانزاده ی عزیز
یه سوال :پس زمینه تری دی مکس رو با این روش میخوام از رنگ تیره به رنگ روشن تغییر بدم,ذخیره هم میکنم اما تغییرات اعمال نمیشه!علت چیست؟
http://www.uploadco.ir/uploads/qvdhqpz0twks8xcx3n0g.jpg

 با سلام خدمت شما

اگر قصد شما تغییر کلی رنگ نرم افزار از تیره به روشن است، می توانید بطور کلی Light UI را load کنید و نیازی به تغییر رنگ اجزا نیست ولی اگر میخواهید تنها یک آیتم را تغییر دهید لازمست به این پنجره (که در تصویر نشان داده اید) وارد شوید و به دقت آیتم مورد نظرتان را انتخاب کنید. در لیست آیتم ها، اسامی شبیه به هم زیاد است و ممکن است مورد اشتباهی را انتخاب کرده و تغییر داده باشید.

باسلام.خداقوت
خوشبختانه dvd ها به دستم رسید.....تشکر.
آقای جهانزاده چند تا سوال داشتم::
1.برای نصب 3dmax &vray چه قدر باید فضای آزاد تو درایوم باشه؟فضای آزاد درایو c من 5.48 هستش.
2.حتما باید تو درایو c باشه؟
3.در رابطه با نصب تو دفترچه یه اصلاحیه زدین...متوجه نشدم..سیستم من 32bit
4.vray تو خود نرم افزار؟باید نصب شه؟
ببخشید سوالام مبتدیانه بود..چون واقعا مبتدی ام..باتشکر

 با سلام و تشکر از شما

این فضا شاید برای نصب مناسب باشد ولی بهتر است فضای بیشتری درنظر بگیرید. بطور کلی مشکلی با انتخاب مسیرهایی غیر از درایو C پیش نمی آید. برای نصب نسخه ی 32 بیتی بر روی دکمه ی 64X در اتوران باید کلیک کنید. Vray موجود در پکیج با نسخه ی 2012 3ds Max همخوانی دارد و می توانید از همان استفاده نمائید. 

موفق باشید

آقای جهانزاده از طریق پست پیگیر شدم اما به این جواب رسیدم....

مشکلی در پروسه ی ارسال نیست. ممکن است در درج شماره پیگیری اشتباه کرده باشید. تصویری از رهگیری مرسوله به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

باسلام...بنده 22 ام dvdآموزش مکس و vray رو سفارش دادم ولی هنوز به دستم نرسیده...یعنی 2 تا dvd سفارش داد....ممنون میشم پیگیری کنید.باتشکر

 با سلام 

سفارش شما در روز 24ام تحویل پست داده شده است و با توجه به تعطیلی روز بعد آن و البته بعدمسافت، این تأخیر طبیعی است و حتماً بزودی به دست شما می رسد. (البته به نظر می رسد با نام خانوادگی متفاوتی ثبت سفارش را انجام داده اید)

همچنین با کد رهگیری که برای شما ارسال شده است از طریق سایت پست، خود شما هم می توانید ارسال سفارشات را رصد کنید. 

موفق باشید

با سلام و خسته باشید خدمت شما
از فیلمهای آموزشی(3d max و vray) که تهیه کردم استفاده های خوبی کردم ،توضیحات خوب شما و در کنارش کیفیت خوب فیلم و صدا ،بسیار خوب بود،واقعیتش در پی ساختن یک فیلم آموزشی برای اتوکد هستم(9 سالی میشه که کار میکنم و تدریس میکنم) ولی کیفیت فیلم و مخصوصا صدا خوب نمیشه (با camtasia کار میکنم) به همین خاطر خواستم اگر امکانش هست از شما کمک بگیرم که راهنماییم کنید که به چه صورتی باید این کیفیت صدا و تصویر رو بدست بیارم ،آیا میکروفون خاصی میخاد ،کارت صدا و... ،بسیار ممنون میشم اگر راهنماییم کنید و در صورت صلاح دید راهنماییهاتون رو به ایمیلم ارسال کنید فبا تشکر
mehran4moradi4@yahoo.com

 با سلام و تشکر از شما

به ایمیل شما پاسخ ارسال خواهد شد

با سلام خدمت آقای جهان زاده عزیز . سوالی داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید . من برای مدلینگ گاهی از عکس رفرنس استفاده می کنم اما متاسفانه این عکس کیفیت لازم رو نداره می خواستم بپرسم آیا روشی هست که کیفیت عکس رفرنس رو بالا ببرم تا جزئیات کار رو بهتر مدل سازی کنم ؟؟؟و سوال دیگه ایی هم که داشتم اینه .... چطور در ورژن 3DS Max 2014 به بعد از عکس رفرنس استفاده میکنن . با توجه به اینکه گزینه lock zoom/pan حذف شده ؟؟؟؟

 با سلام خدمت شما

اگر کیفیت اصلی عکس مناسب باشد ولی در نرم افزار Max با کیفیت دیده نمی شود، می توانید در تنظیمات پردازش تصاویر Viewport آن را افزایش دهید (این تنظیمات در نسخه های مختلف در قسمتهای متفاوتی قرار دارد) در غیر این صورت مسلماً باید تصویر با کیفیت تری پیدا کنید. 

در نسخه های جدید، بهترین جایگزین ترسیم یک Plane و قرار دادن تصویر به عنوان Map بر روی آن است که به دلیل آزادی عمل در تعیین موقعیت آن و البته تقابل چند تصویر، شاید حتی به روش قبلی هم برتری داشته باشد.

با سلام به استاد جهانزاده.ببخشید من مشکلی برام پیش اومده.تری دی مکس 2012 رو روی سیستمم نصب داشتم.مجبور شدم حذفش کنم ،اما حالا که میخوام دوباره نصبش کنم،نصب نمیشه.موقع نصب پیام میده که قبلا نصب شده.میخواستم راهنماییم کنید که چطور دوباره نصبش کنم؟ممنون.اینم تصویر از پیام:
http://www.xum.ir/images/2014/09/25/Capture.png

 با سلام 

مطمئناً این پنجره ی نشان دهنده ی وجود نرم افزار در سیستم شما است و بدین معنی است که آن را بطور کامل حذف نکرده اید. اگر امکان حذف کامل آن وجود نداشته باشد شاید استفاده از یک نسخه ی دیگر (مثلاً 2013) ساده ترین راهکار باشد. 

با سلام و خسته نباشید.
در تمرین فضای داخلی یک vray light از نوع plane رو روی سطح سقف کشیدم بطوری که کل سقف رو پوشش بده ،نور رو invisible کردم ولی وقتی داخل محیط (زیر سقف ) قرار میگیره (برای اینکه نورش فضا رو روشن کنه )کامل سیاه میشه و نمیزاره سقف خودشو نشون بده ،نورش هست ولی خودش صفحه نور سیاهه... ممنون میشم کمکم کنید...

با سلام و خسته نباشید
در تمرین ویلا مشکلی در نور پردازی به وجود اومده که دلیلشو نتونستم پیدا کنم .ممنون میشم کمکم کنید.لطفا به عکس نگاه کنید(هیچ شکافی برای عبور نور وجود نداره)...
http://maf6677.persiangig.com/villa%20problem.jpg

 با سلام خدمت شما

ممکن است جهت سطح نوار دور سقف معکوس باشد (بردار نرمال). جهت اطمینان، از متریال 2Sided  استفاده کنید یا گزینه ی 2Sided را در تنظیمات رندر فعال کنید.

با سلام
جناب جهان زاده اموزشهایی رو که به صورت اختصاصی در سایت قرار دادین در این مجموعه قرار ندارن؟(مثل ابزار های ریگ بندی و un wraping و ..)

 با سلام 

آموزشهایی که اشاره کردید (با توجه به خاص بودن موضوع آنها) در این پکیج قرار نگرفته اند. می توانید آنها را از سایت دانلود کنید. 

همچنین این آموزشها برای مخاطبانی که شرایط دانلود ندارند در پکیج "مجموعه آموزشهای 3ds Max" قرار داده شده اند.

مرسی .ولی متوجه نشدم یعنی تو بعضی پکیجها هست(برای نداشتن شرایط دانلود) و تو بعضی نیست؟؟ این تفکیک چطور اتفاق می افته؟

 محتوای تمامی پکیج ها در صفحات توضحیات آنها بطور کامل تشریح شده است. با مطالعه ی آنها براحتی می توانید تصمیم درست را برای خرید یا دانلود آموزشها بگیرید

aghaye jahan zade vaghean behtarin amoozeshi ke ta be hal didam hamin amoozesh bood . binehayat azatoon sepasgozaram . vaghean dastetoon dard nakone . .age ye mahsooli dg ham toolid mikardin ke faghat proje toosh bood kheyli khoob mishod . .

 شما لطف دارید خیلی ممنون

آموزش جامع ساخت بیل مکانیکی در همین راستا تهیه و عرضه شده است. البته قصد داریم در آینده ای نزدیک پروژه ای متناسب با کاربرد مکس در معماری نیز تهیه کنیم.

arze salam va adab . mohandes binahayat sepasgozaram baraye in mahsool . behtarin kharide man az internet ta be hal hamin mahsool boode . payande bashid .

 با سلام و سپاس از شما

موفق و پاینده باشید

با سلام و خسته نباشید
واقعا آموزشاتون فوقالعادس،خیلی توی کارم پیشرفت داشتم برای مدل سازی و رندر
میخواسم بدونم برنامه ای برای آموزش انیمیشن در مکس ندارین به صورت پکیج جدا؟

 با سلام و تشکر از لطف شما

متأسفانه برنامه ی از پیش تعریف شده ای برای آموزش جامع انیمیشن نداریم... البته هر زمان که شرایط آن فراهم شود بی تردید اقدام خواهیم کرد.

سلام خسته نباشید
آقای جهان زاده یک مشکل برای من پیش اومده که میخواستم شما منو راهنمایی کنید.من نسخه ی 2014 نرم افزار تردی 3 مکس را نصب کردم توی نصب مشکلی نداشتم اما وقتی اجراش کردم چهارتا ویوپورت به شکل سفید هستند باید چکار کنم با تشکر

 با سلام خدمت شما

مشکل شما مربوط به کارت گرافیک است

یا کارت گرافیک خود را نصب نکرده اید و یا کارت گرافیک شما از سیستمهای جدید پردازش تصویر پشتیبانی نمی کند.

با سلام و خسته نباشید به جناب جهان زاده و همکارانشان
واقعا باید از شما بایت تهیه ی این پکیج تشکر کنم. کاملا مشخص است که برای تولید آن ماه ها زمان گذاشته اید... خیلی خیلی ممنون

با عرض سلام وخسته نباشید:
من از آموزش 3D MAX شما استفاده کردم خیلی عالی بود.ممنونم
فقط اگه ممکنه چطور می تونم یه طرح سه بعدی مسطح را روی یه آبجکت سه بعدی منحنی بندازم و بتونم اونو ویرایش کنم؟مثلا طرح یه هندسه سه بعدی معماری رو روی یه دایره بندازم.
با تشکر از زحمات شما

 با سلام و تشکر از شما

احتمالاً با استفاده از Conform Compound به نتیجه ی مورد نظرتان می رسید. البته بستگی به ساختار موضوع سه بعدی شما دارد...

سلا م خسته نباشید
آیا با پرداخت این هزینه ، هزینه دیگری هم به مامور پست پرداخت میشه یا نه؟و اینکه شما در تهران فعالیت میکنید؟چقدر طول میکشه به دستمون برسه؟

 با سلام

بله فعالیت ما در تهران است و زمان رسیدن سفارشات با توجه به مسافت و نوع سفارش بین 3 تا 7 روز است. همچنین هزینه ی پست هم به مبلغ پکیج افزوده می شود.

من کرج هستم پس انشالا 3 روزه به دستم میرسه؟و اینکه فرمودین هزینه پست اضافه میشه؟میشه بفرمایین هزینه پستش چقدر میشه؟من هم مکس و هم وی ری رو میخام سفارش بدم.

 اگر نوع ارسال را "پیشتاز" انتخاب کنید و تأخیر خاصی هم از طرف پست پیش نیاید بله 3-4 روزه به دستتان می رسد. هزینه ی پست در فرم سفارش و قبل از ثبت نهایی با توجه به آدرس مقصد، نشان داده خواهد شد.

مرسی از پاسخگوییتون.فقط وقتی جواب سوالا داده میشه چرا ایمیلی برم نمیاد پس اون ایمیلی که میگیرین مال چیه؟

سلام کاش شرایط خرید اینترنتی وجود داشت تا بتوانیم این سی دی ها برای دوستانمون بخریم و براشون هدیه کنیم

 با سلام خدمت شما

می توانید درخواست و مشخصات خود را از طریق "فرم تماس" ارسال نمائید تا راهنمایی های لازم جهت خرید مستقیم به شما داده شود.

ممنون.میشه علتشو بگید؟بالاخره این نوار هم جزو نرم افزاره و خیلی مهم و کاربردیه.

 نرم افزار 3ds Max ابزارهای بسیار زیادی دارد و تشریح همگی آنها صدها ساعت آموزش نیاز دارد. به همین دلیل لازمست مباحثی از بین تمامی مباحث بصورت هدفمند انتخاب شوند. 

از طرفی این بخش از نرم افزار در نسخه ی 2012 که این آموزش بر اساس آن تهیه شده است، برای اولین بار معرفی گردید و با توجه به اینکه یک ابزار یا مجموعه ابزار جدید همواره دارای مشکلاتی است که در نسخه های بعدی برطرف می شود، گنجاندن آن را در این پکیج به صلاح ندانستیم. 

اگر با نسخه ی 2012 کار می کنید، مطمئن باشید ابزار خاص و قابل توجهی در این بخش وجود ندارد که در این آموزش به آن اشاره نشده باشد...

خیلی ممنون از پاسختون.

سلام و خسته نباشید.ببخشید شما توی این پکیج نوار ابزار ribbon و گزینه هاش رو بطور مفصل توضیح دادید؟

 با سلام و تشکر از شما

خیر مبحث Ribbon در دروس این پکیج جای نگرفته است.

سلام سایتیو سراغ دارید که به همین خوبی اتوکدو آموزش داده باشه؟

با سلام و تشکر از نظر لطف شما
مطمئناً مدرسین خوبی در این زمینه فعالیت می کنند ولی متأسفانه ما سایتها و آموزشهای مرتبط با Autocad را رصد نمی کنیم.

با سلام.آقای جهانزاده ببخشید گزینه BlobMesh توی سربرگ Compound Object کارش چیه؟
ممنون.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Syntax highlight code surrounded by the {syntaxhighlighter SPEC}...{/syntaxhighlighter} tags, where SPEC is a Syntaxhighlighter options string or "class="OPTIONS" title="the title".

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

حاصل جمع دو عدد "چهار" و "یک" برابر است با
حاصل عبارت ریاضی را وارد نمایید