مشورت

swat007
تصاویر swat007
Offline
عضو شده در: 1391/03/04

با سلام و احترام...
من چند سال هست متفرقه پروژه های تری دی انجام میدم. حال پس از تقویت دانش خودم و جمع آوری اطلاعات کافی، اقدام کردم به تشکیل یک تیم انیمیشن سازی.
فقط یک سوال و شبهه توسط افراد دیگه در ذهن من بوجود آمده که خواهشمندم با توجه به تجربیات بیشتر جنابعالی راهنمایی بفرمایید. اینکه خیلی از بچه ها که سابقه حضور در شرکت ها و گروه های مختلف را داشتند اینطور بیان میکنند که بازار کار این رشته خوب نیست و ما به دلیل نبود کار و پروژه از فلان گروه جدا شدیم...
میخواستم بدونم واقعا بطور کلی بازار کار تولیدات انیمیشن در حوزه های مختلف اینطور خراب هست و یا به دلیل ناتوانی و اصولی کار نکردن و تلاش نکردن بعضی شرکتها، آنها را با نبود پروژه روبرو میکنه؟
ممنون

admin
تصاویر admin
Offline
عضو شده در: 1390/03/07
با سلام با وجود اینکه مدتهاست

با سلام
با وجود اینکه مدتهاست که از فضای کارهای گروهی و پروژه های شرکتی خارج بودم ام ولی به نظر می رسد مشکلاتی که در گذشته بوده همچنان حاکم است.
متأسفانه کمتر ارگانی درخواست انیمیشن های حرفه ای می دهد که آنها هم عمدتاً با واسطه های زیاد به مرحله ی اجرا می رسند. در چنین شرایطی دستمزد کافی به عوامل واقعی تولید نمی رسد و به تدریج گروه های بزرگ به گروه های کوچک تبدیل می شوند و گروه های کوچک به گروه های یک یا دونفره...
وجود تیم های ضعیف و کار نابلد که تنها با پشتوانه مالی وارد این عرصه می شوند، شرایط را سخت تر می کنند، چراکه کمتر به بازگشت مالی پروژه نظر دارند و پروژه را به دید نمونه کار و یا کسب تجربه برای نیروهای خود که گاهاً کارآموز هم هستن می نگرند.
با تمام مشکلات مذکور، بستر برای رشد انیمیشن فراهم است. خوبی این صنعت، محدود نبودن آن به مرزهاست. شما می توانید با هر شرکتی در سراسر جهان کار کنید. حرکت شرکتهای تولیدی برای ارائه ی تیزرهای تبلیغاتی انیمیشنی هم شرایط را بهتر کرده است و می توانید دراین حوزه هم برنامه ریزی داشته باشید. همچنین ارتباط با شبکه های تلویزیونی خواه ناخواه فرصتهای خوبی را برای تولید پروژه های انیمیشن فراهم می کند.