Forest Pro 4 در 3ds Max


مدرس : علی جهان زاده
02:11:36
371 مگابایت
سطح : متوسط
Software : 3ds Max
 
180,000ريال

 

 یکی از پلاگین های مفید و پرکاربرد نرم افزار مکس، Forest Pro می باشد که جهت تکمیل فضاهای بیرونی و بطور کلی تکثیر یک یا چند موضوع در محیط استفاده می شود. 

 

  تسلط بر این پلاگین، آزادی عمل کاربر را در شبیه سازی محیطهای طبیعی چندین برابر خواهد کرد. در این آموزش ضمن بررسی دقیق تنظیمات آن، طی یک تمرین کامل به مرور ابزارها و روشهای استفاده از آنها خواهیم پرداخت. 

 

این آموزش شامل 13 درس است که در 11 درس نخست آن، بخش عمده ی ابزارها و پارامترهای Forest Pro بررسی و نحوه ی عملکرد آنها با ذکر مثال تشریح می شود. شرح مختصری از این دروس در زیر آمده است :

 

درس اول : در این درس مقدمه ای درباره ی عملکرد کلی پلاگین و کاربردهای آن گفته خواهد شد. 

 

درس دوم : رول اوت Geometry موضوع بحث این درس است. کلیات این رول اوت مربوط به تعریف موضوعاتی می باشد که توسط Forest Pro منتشر می شود.

 

 

درس سوم : این درس توضیحات کاملی درباره ی رول اوت Area  که تنظیم موقعیت قرارگیری موضوعات Forest را کنترل می کند، ارائه می دهد.

 

 

درس چهارم : چگونگی تراکم و فشردگی اجزاء Forest از جمله بخشهای بسیار مهم این پلاگین است که در رول اوت Distribution Map قرار گرفته و در درس چهارم بررسی می شود.

 

 

درس پنجم : علاوه بر اینکه به روشهای مختلف و ابزارهای متنوع می توانیم موقعیت، تراکم و تنوع موضوعات Forest را کنترل کنیم، این کار بصورت دستی هم قابل اجراست. ابزارهای کنترل دستی این موضوعات در رول اوت Tree Editor قرار گرفته و دراین درس به آن پرداخته خواهد شد. 

 

 

درس ششم : یکی از امکانات فوق العاده ی Forest Pro ، بهینه سازی صحنه متناسب با دوربین و زاویه ی دید آن است. درس ششم مختص به تعریف Camera و تنظیمات وابسته به آن است. 

 

 

درس هفتم : رول اوت Shadows که تنظمیاتی جهت کنترل سایه های موضوعات دو بعدی Forest در اختیارمان قرار می دهد، موضوع این درس است. 

 

 

درس هشتم : علاوه بر تنظیماتی که گفته شد، لازمست تعریف کنیم که موضوعات Forest بر روی چه سطوحی پخش می شوند و انتظار داشته باشیم که متناسب با تورفتگی ها و برآمدگی های سطح، آن موضوعات هم تغییر موقعیت دهند. یکی از مهمترین رول اوت های Forest، رول اوت Surface است که وظیفه ی این تنظیمات را برعهده دارد و موضوع درس هشتم خواهد بود. 

 

 

درس نهم: آنچه که یک کار شبیه سازی شده را طبیعی جلوه می دهد، بی نظمی در نحوه ی انتشار موضوعاتی است که در محیط پخش شده اند و بخش بزرگی از این بی نظمی، در موقعیت، ابعاد و زاویه ی چرخش آنهاست. رول اوت Transform که موضوع این درس است، ابزارهایی در اختیار ما قرار می دهد که به راحتی می توانیم این بی نظمی را ایجاد کنیم. 

 

 

درس دهم : در این درس، دو رول اوت بررسی می شود. رول اوت Material و رول اوت Animation . همانطور که از عنوان آنها نیز پیداست، در بخش اول تنظمیاتی جهت کنترل متریال ها عنوان می شود و در بخش دوم، نحوه ی اجرای حرکت در اجزاء Forest شرح داده خواهد شد. 

 

 

درس یازدهم : Forest Pro هم مشابه تمامی نرم افزارها و پلاگین های مشابه، امکاناتی را در اختیار کاربر قرار می دهد تا کنترل تعداد موضوعاتی که در Viewport نمایش داده و یا رندر می شوند را میسر سازد. این امکانات در رول اوت Display قرار گرفته و در درس یازدهم بررسی خواهند شد. 

 

 

درس دوازدهم و سیزدهم : طبق روال همیشگی در آموزش نرم افزارها و پلاگین های گرافیکی، اجرای یک تمرین کامل و استفاده از ابزارهای مختلف در طول اجرای آن، ضروری خواهد بود. درسهای دوازده و سیزده به این کار اختصاص داده شده اند. تمرینی که در این دورس اجرا می شود بگونه ای طراحی شده است که اکثر ابزارها و پارامترهای Forest Pro به کار گرفته شوند.

 

آموزشهای این بخش تنها از طریق خرید قابل دسترس هستند. پس از خرید این آموزشها، لیست دروس آنها را در کنترل پنل خود خواهید دید و از آن طریق می توانید دروس را دانلود نمائید. توجه داشته باشید که لینکهای دانلود بصورت موقت و محدود ساخته می شوند و لازمست در مدت 30 روز دانلود شوند. در صورت لزوم از فایل راهنما استفاده نمائید.

سلام و عرض ادب خدمت شما

بنده پک رو خریداری کردم و به قسمت دانلود رفتم و سه بار دانلود کردم
اما یک فایل برام دانلود شده که سفید هست و هیچ پسوندی نداره
وبا هیچ برنامه ای باز نمیشه
ایا برنامه خاصیبازش میکنه؟

قربان فایل دانلود خرابه ما چی کار کنیم؟

 با سلام و تشکر از شما

لطفا از طریق تلگرام یا ایمیل پیغامی ارسال کنید تا لینک های جایگزین برای شما ارسال گردد. راههای ارتباطی تلگرام و ایمیل در بخش "تماس با ما" ذکر شده اند. 

بسیار ممنونم

سلام
من از نسخه forest pro 5.2 با مکس 2017 استفاده میکنم
بعضا بعد ذخیره فایل وقتی مجدد باز میکنم کل forest های استفاده شده به به یه mesh هیدن که هیچ ابجکتی نداره تبدیل میشه !؟
علت چی میتونه باشه ! به خاطر استفاده از نسخه غیر ارجیناله !!
راه حلی دار ه ؟

 با سلام 

بله دلیل این اتفاق به غیر اورجینال بودن پلاگین مربوط می شود. 

عرض سلام
با پلاگینی مشابه برخورد کردم که کار تکثیر موضوعات انجام میده MultiScatter
میخاستم بدونم از نظر کیفیت رندر و سرعت ، و پردازش حجم تکثیر چه تفاوتی بین این پلاگین و ForestPro وجود داره ؟

 با سلام

کیفیت هر دو پلاگین می تواند یکسان باشد. از طرفی ماهیت تکثیر در هر دو آنها نیز مشابه است بنابراین حجم پردازش هم تفاوتی ندارد. 

MultiScatter ساده تر است و ابزارهای کمتری دارد و همین باعث می شود که از نظر برخی کاربران مناسب تر باشد. 

ForestPro ابزارها و امکانات بیشتری دارد، در نتیجه مدیریت کار با آن بهتر است. همچنین خود ForestPro دارای آرشیو مدلهای ایده آلی است که معمولا کاربر را از مدلهای خارج از پلاگین بی نیاز می کند. این دو دلیل اصلی باعث می شود که خیلی از کاربران، آن را ترجیح دهند.

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت استاد ارجمند آقای جهان زاده بابت سایت فوق العاده خوبتون :
در پکیج آموزشی شما در فایل تمرینی در هنگام انتخاب جسم گیزمو مختصات در پایین جسم قرار میگیرد و در هنگام اعمال surface دقیقا روی سطح plane میزان می شود اما بنده از آرچ مدل درخت که وارد میکنم و رویش کلیک می کنم گیزمو در مرکز ثقل جسم است و باعث می شود بعد از اعمال surface نصف درختان ( ارتفاع) در پایین plane باشد دقیقا مبنا را وسط می گیرد. باید چه جوری گیزمو رو مانند شما برای درخت آرچ مدل تنظیم کنم که پایین باشد . با تشکر از شما. سلامت و پیروز باشید.

 با سلام خدمت شما و تشکر از لطفی که به ما دارید

بله در آموزش فارست موضوعات برای کار آماده شده اند چراکه آماده سازی موضوعات جز مباحث پایه ای نرم افزار است و ترجیح دادیم که مباحث پایه ای با تخصصی آمیخته نشود. 

برای آماده سازی مدلهایی مانند درخت، دو کار باید صورت گیرد: 1 - یکپارچه کردن موضوع (Attach) که جز ابزارهای Editable Poly است. 2 - تنظیم موقعیت Pivot Point یا نقطه لولا که در پنل Hierarchy انجام میشود. 

 

برای جزئیات بیشتر در مورد Attach به آموزش Editable Poly و برای Pivot Point به آموزش ابزارهای پایه مراجعه نمائید.

با عرض سلام و تشکر از استاد ارجمند آقای جهان زاده بابت ایجاد بزرگترین سایت آموزشی تری دیمکس و شاخه های آ ن:
استاد ببخشید می خواستم بدونم زمانی که فایل درخت وارد شده از آرچ مدل رو attach کردم در صفحه وقتی آن را انتخاب میکنم ،گیزمو در مرکز ثقل جسم قرار میگیرد و برای شما در فایلتان (فایل تمرین پروژه- درس 12 و 13)گیزمو در پایین جسم است. چه جوری باید این مشکل رو رفع کنم چون در زمان اعمال surface برای من گیزمو در مرکز جسم به جای پایین آن است و درخت ها نصفشان در پایین plane قرار می گیرد.
با تشکر از شما استاد بزرگوار. سلامت و پیروز باشید.

با سلام و عرض ادب خدمت استاد بزرگ تری دیمکس ایران آقای جهانزاده :
بنده مدتی قبل این پک آموزشی فارست شما رو خریدم و دانلود کردم. در درس دوازدهم شما دو تا درخت آماده آرچ مدل در فایل پروژه قرار دادین که هرکدام یکپارچه هستند ( وقتی رویش کلیک میکنیم همه انتخاب می شود) .
ولی بنده وقتی از آرچ مدل درختی را merg میکنم به محیط مکس و رویش کلیک میکنم برگ ها از شاخه ها مثلا جدا انتخاب می شود و موقع اعمال در فارست مشکل پیش می آید مثلا روی تنه میزنم فقط در محیط همون تنه ها می آید چون برگ ها با آن یکپارچه نیست. از چه روشی می توانم درختی که وارد میکنم مانند درخت آماده شما در فایل آموزشی یکپارچه شود. از روش group هم نشد . ورژن مکس 2015 و ورژن فارست هم 2015 است.
ممنون میشوم اگر این شاگرد حقیرتان را راهنمایی کنید. با آرزوی بهترین ها برای شما.

 با سلام خدمت شما و تشکر از لطفتون 

اجزای موضوعی که میخواهید با فارست پخش کنید بهتر است یکپارچه شوند که این کار را با تبدیل یکی از موضوعات به Editable Poly و Attach کردن سایر موضوعات به آن انجام می دهیم. 

اگر در این مورد ابهام داشتید می توانید از آموزش « همه چیز درباره Editable Poly» درس نهم استفاده کنید. 

سلام خدمت بچه های گروه کاملیون. من با دانلود فایلهای این آموزش مشکل دارم تقریبا نتونستم هیچ کدوم رو دانلود کنم . تو لپ تاپم حتی نرم افزار مدیریت دانلود رو غیر فعال کردم ولی با قسمت دانلود فایر فاکس هم نتونستم دانلود کنم میشه لصفا راهنماییم کنید. آموزشهای ویژه دیگه رو هم دانلود کردم ولی این مورد کلا دانلود نمیشه. ممنونم

 با سلام خدمت شما

مقداری سرعت سرورها کند شده اند ولی فایلها و لینک ها مشکلی ندارند. پیشنهاد ما استفاده از Chrome و بدون فیلترشکن و نرم افزار دانلود است. 

سلام . واقغا ممنون . عالی بود عااااالی . ممنون آقای مهندس .

سلام لینک دانلودی که برام ارسال شده مشکل داره و دانلود نمی شود لطفا برسی کنید ممنون

 با سلام خدمت شما جناب متولی، 

اگر با نرم افزارهای مدیریت دانلود استفاده میکنید، احتمالا مشکل به آن مربوط میشود. که با توجه به ساختار امنیتی فایلها، این اتفاق طبیعی است. لطفا نرم افزار دانلود خود را موقتا غیرفعال کنید و مجددا اقدام به دانلود نمائید

سلام استاد و تشکر از همه زحمات شما،مشکل من با پلاگین اینه که موضوعات فقط روی سطوح هموار قرار میگیرن و سطوح ناهموار رو شناسایی نمیکنن! مشکل از کجاست؟ ممنون میشم راهنماییم بفرمایید با تشکر

 با سلام خدمت شما

اگر سطح مورد نظرتان در Surface اضافه شود (Add شود) دلیلی ندارد که موضوعات بر روی آن قرار نگیرد. در واقع از دید Forest هیچ تفاوتی بین سطوح هموار و غیر همواره وجود ندارد... با این حال میتوانید درس Surface را مشاهده کنید و یکبار تمام جزئیات این قسمت را بررسی کنید.

سلام استاد گرامی،من یه مشکل دارم با پلاگین! موضوعات به سطوح ناهموار مماس نمیشن و فقط روی سطوح هموار میشه کار کرد و در tree editor هم در جهت Z حرکت نمی کنن، ممنون میشم که راهنماییم بفرمایید و از زحماتتون هم تشکر می کنم

باسلام خسته نباشید من به مشکلی برخورد در 3DMAX و متصفانه نتوانستم ان را رفع کنم من میخوام مدلی راکه در 3ی ساختم روی جسم منحنی دیگری بندازم ولی ابزار این کار را نمیدهنم ممنون میشم اگر کمکم کنید

 با سلام 

لطفاً بیشتر توضیح دهید و البته ممنون خواهیم شد که این سؤال را (که بی ارتباط با این آموزش است) در تالار گفتگو مطرح فرمایید.

استاد آیا بمانند پلاگین ivy generator برای تولید خزه روی دیوار یا موارد مشابه میتوان از فارست استفاده کرد؟

 با سلام 

شاید بتوان به طریقی از فارست هم نتیجه گرفت ولی در این مورد خاص ivy انتخاب بهتری است ...

با سلام من هر ورژنی از فارست رو نصب می کونم رول اوت geometry رو نداره و custom mesh هم یه دونه بیشتر نداره کمک؟؟؟؟؟

سلام و عرض ادب خدمت شما
جناب جهان زاده عزیز بنده از این نسخه ی Itoo Forest Pack Pro v4.3.6 و بر روی 3ds max 2015 استفاده می کنم. و لازم می بینم که از آموزش شما بهره حاصل کنم و سوال بنده این هست که به طور کلی و به دلیل عدم اطلاع ِ کافی ِ بنده از چگونگی ِ همسانی ِ این پلاگین با مکس ِ 2015، آیا بسته ی ِ آموزشی ِ شما با این دو نسخه ایی که عرض کردم خدمت تان همخوان خواهد بود و یا اینکه بنده باید خود را با نخسه های شما همسان بکنم؟
در آخر تشکر فراوان برای ارائه ی ِ آموزش باکیفیت ِ V-ray عالی بود و راهگشا.
سپاس ِ فراوان.

 با سلام و تشکر از حضور شما

اگرچه شخصاً با Forest Pro 4.3 کار نکرده ام ولی تغییرات این پلاگین در نسخه های گذشته چندان زیاد نبوده است و بعید است که تفاوت بین نسخه ای که در اختیار دارید با محتوای این آموزش بیش از 10%  باشد. 

دوستان در واقع تفاوت زیادی نکرده، جز یک سری تغییرات توی کتابخانه و چند تا گزینه که با رفتن به سایت سازنده میتونید تغییرات رو در قالب متن و عکس مشاهده کنید.و بخوبی متوجه بشید.

وقتی در سطح شیبدار از forest استفاده میکنم تو modify گزینه surface غیر فعال هست .ممنون میشم کمکم کنید.

استاد و دوستان عزیز بالاخره آخرین نسخه پلاگین forest pro یعنی forest pro 4.3.6 کرک شد.این نسخه از تری دی مکس 2009 تا 2015 رو ساپورت میکنه همچنین vray 3 رو هم ساپورت میکنه.میتونید از اینجا دانلود کنید:
http://saze20.ir/post/4590/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A2%D...

سلام بر استاد جهان زاده ، ببخشید شاید اینجا جای مناسبی برای پرسیدن سوال نباشه ، تنها می خواستم بدونم که آیا نسخه ی هماهنگ Forest با Vray 3 منتشر شده ؟؟؟

 با سلام 

قاعداً باید نسخه ی 4 با Vray 3 همانگ باشد (اگرچه شخصاً امتحان نکرده ام) ولی در هر حال نسخه های ناسازگار هم قابلیت خروجی گرفتن دارند و تنها در زمان رندر با پیغام عدم هماهنگی مواجه می شوید که تأثیری هم در نتیجه ی رندر نخواهد داشت

 

سلام پلاگین forest pack pro رو روی مکس2012چطوری کرک کنم اخه کرک نمیشه.ممنونم اگه راهنمایی کنید.متشکر

سلام آقای جهان زاده من با پلاگین فورست کار کردم اما وقتی فایل مکس رو سیو کردم آبجکت های اون به صورت تکی بودن و کل صحنه خالی شد مثل حالت ایزوله کردن یا بهتر بگم تمام تنظیماتی که برای پراکندگی آبجکت ها انجام دادم پریده
لطفا راهنماییم کنید

 با سلام 

اکثر نسخه های قفل شکسته ی این پلاگین چنین مشکلی دارند. بهترین راهکار جهت پیشگیری آن ذخیره سازی متعدد فایل پروژه است

سلام. ممنون از زحمات شما.
اما چند نکته و سوال.
من مجموعه شما رو خریداری کردم. چند روزه دارم تلاش میکنم که دانلود کنم اما نمیشه! از نرم افزار گرفته تا مرورگر های موزیلا IE و ... با نرم افزار بی نرم افزار!! موفق به دانلود چند قسمت به طور کامل شدم!! اما همچنان برای هر قسمت تغریبا 10 ها بار باید تلاش کنم!

کسی منکر زحمت شما نیست. اما وقتی هزینه ایی پرداخت میشه، بهتر نست در آپلود سنتر های حداقل معتبر آموزش آپلود بشن؟
فکر کنم به علت گذاشتن محدودیت زماتی دانلود، نتوانستید به صورت لینک مستقیم برای دانلود قرار بدهید. اما آیا دلایل برای این کار نسبت به سردرگمی مشتریان شما و از دست دادن زمان، حجم ترافیک نت و... برتری دارد؟
واقعا اگر کسی قصد سو استفاده از تلاش شما داشته باشد، با حدودیت زمان دانلود ( نتیجه دانلود سخت و نا موفق کاربران) از سو استفاده دست بر میدارد؟
من منکر تلاش، زحمت شما نیستم و تکشر بابته آموزش شما.
اما الان چند روز نتونستم 4 پارت را به صورت کامل دانلود کنم.

 با سلام و تشکر از نظرات شما

کاملاً حق با شماست و ما هم همواره سعی کرده ایم که بهترین ساختار را برای ارائه ی فایلها طراحی و پیاده کنیم. آنچه در حال حاضر اجرا می شود حاصل مدتها بررسی و آزمون و خطا و البته هزینه است. البته اگر باز هم کاربران در دانلود فایلها مشکل داشته باشند وظیفه ی خود می دانیم که آن را برطرف کنیم حتی اگر به قیمت کپی های غیرقانونی فایلها باشد. 

تمامی دوستانی که مشکل مشابه داشته اند، با غیرفعال کردن نرم افزار دانلود خود (عمدتا Download Manager) فایلها را دریافت کرده اند. اگر شما در این شرایط هم به مشکل برخورد کردید، مطمئن باشید در اسرع وقت روش عرضه ی فایلها را تغییر خواهیم داد. 

با سلام و وقت بخیر
من میخام این آموزش رو تهیه کنم اما چنتا سوال تو ذهنم هست که درگیرم کرده:
1- تفاوت ورژن پرو با لایت در چی هست؟
2- خود پلاگین رو همراه پک قرار ندادین؟با توجه به اینکه من از چندین مرجع دانلود کردم ونصب کردم مشکل داشتن.موضوعاتش به صورت plane ظاهر میشه.
3-ورژن مکس من 2013 کدام ورژن این پلاگین با مکس 13 سازگاری داره؟

 با سلام خدمت شما

lite نسخه ی ساده شده و البته رایگان همان Pro است که مسلماً امکاناتی از آن حذف شده است. تفاوتهای دو نسخه را با جزئیات می توانید در لینک زیر مشاهده کنید:

http://docs.itoosoft.com/display/FORESTPACK/Lite+and+Pro

پلاگین در آموزش قرار داده نشده است ولی پیدا کردن آن اصلا دشوار نیست. نمایش موضوعات بصورت Plane ایراد نیست و جزئی از عملکرد پلاگین است که در این آموزش به آن پرداخته شده است.

نسخه ی 4.0.2 بیشترین سازگاری را با 3ds Max 2013 دارد ولی می توانید از نسخه های جدیدتر هم استفاده کنید. 

موفق باشید

سلام
وقت بخیر

لطفا لینک دانلود را برای بنده باز کنید.
من یک بار خریدم ولی متاسفانه هاردم دچار مشکل شد و کلیه فایلها حذف شد.

متشکر

 با سلام خدمت شما

از آنجاکه آموزشهای ویژه در چهاچوب خاصی در سایت قرار داده می شوند، متأسفانه این امکان وجود ندارد. 

لذا از شما و دیگر عزیزان خواهشمندیم که حتماً روشی مطمئن برای نگهداری فایلهای اینگونه آموزشها اتخاذ کنند. همچنین امکان خرید "مجموعه آموزشهای 3ds Max" هم فراهم شده است که این آموزش و دیگر آموزشهای سایت را در قالب DVD در اختیار خواهید داشت. 

جواب شما فقط برای رفع تکلیف بود و فروش و سود شخصی.
متشکر

 رفع تکلیف؟ سود شخصی؟....

لطفاً نگاه منطقی تری به کل فرآیند ارائه ی آموزشها در این وبسایت داشته باشید و مسئولیت اشتباهات فردی خود را بپذیرید...

سلام .
اگر امکان داره لینک دانلود لایبرری فورست رو برای مکس۲۰۱۴ هم قرار بدین , ممنون میشم .خیلی خیلی احتیاج دارم .
متشکرم .

 با سلام 

ترجیحاً برای دانلود فایلها از Download Manager استفاده نکنید. اگرچه سعی کرده ایم که دانلود فایلها با نرم افزارهای دانلودر مختلف سازگار باشند ولی گاهی به مشکل برمیخورند.

در ضمن اگر امکان داره منو راهنمایی کنید تا همین لایبرری که شما دارید رو خریداری کنم ،ممنون میشم .
خیلی گشتم ولی پیدا نکردم ، خواهش میکنم کمکم کنید .
متشکر.

 نیازی به خرید نیست. یکی از کاربران در صفحه ی ابندایی دیدگاههای همین آموزش، لینک دانلود پلاگین و کتابخانه ی پیش فرض آن را قرار داده است که مورد تأیید است. می توانید از طریق آن اقدام به دانلود نمائید. 

آقای جهانزاده عزیز ، اکثر فایلهایی که برای دانلود گذاشتین error میدن .
نمی تونم دانلود کنم ، ایراد از کجاست ؟
همین امروز خرید کردم .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Syntax highlight code surrounded by the <pre class="brush: lang">...</pre> tags, where lang is one of the following language brushes: java.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.